Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Kuala Lumpur – perła Malezji

Największe miasto świata, w którym nowoczesność sprzężona jest z tradycją; bujna zieleń miesza się z dżunglą wieżowców. Kuala Lumpur – stolica Malezji, która zachwyca od pierwszego spotkania, a jej nazwa oznacza błotniste ujście. Obiecaliśmy Wam krótką wycieczkę? Obiecaliśmy. Sandały na nogi, plecak w dłoń i ruszamy!

1. Petronas Twin Towers

Prawdziwa wizytówka miasta i prawdopodobnie najsłynniejsze bliźniacze wieże po World Trade Center. Symbol nowoczesnej architektury i bogactwa Kuala Lumpur. Wysokie na 452 metry – między 1998 a 2004 rokiem były najwyższymi budowlami świata. Na wysokości 41. i 42. piętra wieże połączone są specjalnym mostem, który umożliwia przejście między Petronas Towers. Mieszczą się tam biura m.in. IBM, Bloomberga, Microsoftu czy Al Jazeera International. Co ciekawe, wieże stoją w połowie puste – wszystko przez niebotyczne ceny wynajmu. Największe wrażenie zdecydowanie wywierają nocą w świetle ulicznych lamp.

2. Lake Gardens

Poszukiwacze wrażeń estetycznych oraz łaknący ciszy i spokoju powinni wybrać się do Lake Gardens. Są to ogrody o powierzchni blisko 100 ha, znajdujące się w okolicy Malezyjskiego Parlamentu. Dzielą się na Motyli Park, Jeleni Park, Ogród Orchidei, Ogród Hibiskusa i największy w Południowo-Wschodniej Azji Park Ptaków, w którym będziemy mogli spacerować traktem w towarzystwie wielu gatunków egzotycznych ptaków. Zdążyły się przyzwyczaić do gwaru turystów i, zamiast odlatywać, z chęcią przechadzają się z nimi malowniczymi zakątkami.

3. Jaskinie Batu

Nie znajdują się one stricte w mieście, ale są one oddalone od Kuala Lumpur jedynie o 13 km na północ. Znajdziecie tam kilka świątyń hinduistycznych świątyń przepojonych zapachem dymu kadzidełek. Jeśli akurat trafisz na mniej zatłoczoną porę dnia, możesz liczyć na krótką lekcję historii hinduizmu od jednego z pracujących tu kapłanów. Po prostu zapytaj o coś związanego z religią – a rozmowa sama się potoczy. Cały kompleks jest całkowicie darmowy, za opłatą zwiedzimy tylko inną część jaskiń, która stanowi rezerwat przyrody.

4. Galerie sztuki i muzea

Kuala Lumpur to również doskonała okazja do spotkania ze sztuką Azji – zarówno tradycyjną, jak i współczesną. W ofercie miasta mamy wiele darmowych miejsc, w których będziemy mogli z nią obcować. Kilka przykładów: Muzeum Banku Narodowego, Galeria Sztuki Współczesnej Petronas, Galeria Ilham, Galeria Wei-Ling, Galeria White Box, Royal Selangor Visitor Centre.

5. Spotkanie z miejscową kulturą

Piątkowy lub sobotni wieczór warto przeznaczyć na wejście i dotknięcie prawdziwie złożonej kultury Malezji. Możecie jej doświadczyć przez sztukę, taniec i śpiew. W tym celu najlepiej wybrać się Chinatown. Przy wejściu do Central Market ustawiona jest scena, na której artyści prezentują swoje dokonania i umiejętności. Program zawsze nieco się różni, ale często pojawiają się tancerze z wyspy Borneo, jest tradycyjny teatr cieni, mężczyźni prezentujący tradycyjne sztuki walki. Naprawdę warto!

Kuala Lumpur jest miastem, w którym z całą pewnością nie da się nudzić… Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *