Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

San Martino di Castrozza, czyli Trentino zaprasza

Po raz kolejny wracamy do Włoch, żeby poszaleć na genialnie przygotowanych stokach. Po raz kolejny wracamy w Dolomity (bo czyż jest lepsze miejsce na szusowanie niż właśnie one?). Tym razem zakotwiczamy się w południowej części ogromnego regionu narciarskiego, czyli Dolomity Superski. San Martino di Castrozza to jeden z najlepszych ośrodków w tej części Italii. Dlaczego? Zaraz się dowiecie…

Zawsze świetne warunki śniegowe, temperatury nie tworzące sopli pod nosem, unikalne krajobrazy, brak tłoków na trasach – to tylko niektóre z wielu atutów San Martino di Castrozza.

Szlaki zjazdowe rozciągają się na obszarze ponad 60 kilometrów, a różnica poziomów, wynosząca w szczytowym momencie ponad 1200 metrów, zapewnia nie tylko fantastyczne doznania estetyczne w postaci zapierających dech w piersiach widoków, ale też pozwalaj na tworzenie tras o każdym poziomie trudności. Dzięki temu ucieszą się początkujący adepci sztuki narciarskiej, a i ci bardziej doświadczeni nie będą się nudzić. Jeśli dodamy do tego 3 wymagające snowparki, 23 wyciągi obsługujące miłośników nart, coroczne ulepszenia i innowacje, a także naprawdę indywidualne podejście do turystów, to można śmiało powiedzieć, że San Martino di Castrozza to prawdziwy raj dla wszystkich amatorów białego szaleństwa. Pomyślano tam również o tych, którym ochota na szusowanie przyjdzie w ciągu nocy – przygotowano specjalnie oświetloną trasę, w której (o dziwo!) czasem trudno znaleźć miejsce dla siebie.

San Martino posiada niezwykle bogatą ofertę noclegową na każdą kieszeń. Nie brakuje tu schronisk wysokogórskich, obiektów świadczących usługi noclegowe ze śniadaniem (bed&breakfast), gospodarstw agroturystycznych, apartamentów wakacyjnych do wynajęcia od osób prywatnych i w obiektach typu residence, a także centrów odnowy biologicznej. Oprócz tego program imprez, atrakcji, propozycji wycieczek i ofert rozrywki pozwala na bardzo urozmaicony urlop zimowy o każdej porze roku w tym przepięknym zakątku regionu Trentino.

Ważnym atutem wakacji w tych stronach są walory środowiska naturalnego. To nie tylko przepiękny widok na cały masyw Pale, wielkie bogactwo lasów, które wpływają kojąco na zdrowie psychofizyczne, różnorodność gatunków flory i fauny, ale przede wszystkim przyrodniczy obszar chroniony Parco Naturale Paneveggio Pale di San Martino, gdzie od ponad 30 lat propaguje się zasady ochrony środowiska. San Martino to idealne miejsce dla miłośników alpinizmu i wycieczek wysokogórskich, ale również dla osób poszukujących niepowtarzalnego i wyrafinowanego nastroju.

Można dalej rozpływać się nad San Martino di Castrozza. Ale po co? Przecież możecie zabookować terminy, spakować się i wyruszyć na przygodę życia. W drogę!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *