Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

LAAX – mekka dla miłośników freeride’u

Pewnie zdążyliście zauważyć, że przeczesujemy dla Was najlepsze ośrodki narciarskie, ale też te mniej sławnie, mniej oczywiste. Jak dotąd nie było żadnej propozycji ze Szwajcarii. Czas nadrobić więc te zaległości. Witajcie w Laax!

Kurort ten położony jest w Alpach Glarneńskich, w kantonie Graubuenden, czyli w Gryzonii, i swoim zasięgiem obejmuje 3 narciarskie ośrodki: Flims, Laax i Falera. Cały region nastawiony jest przede wszystkim na turystykę rodzinną, co sprawia, że ponad prawie połowa tras oznaczona jest kolorem niebieskim lub zielonym. Nie musimy się zatem martwić, gdzie najmłodsi będą spędzać czas. Oczywiście bardziej doświadczeni amatorzy białego szaleństwa nie będą zawiedzeni, gdyż poziom reszty tras wymaga już sporych umiejętności technicznych.

Szaleństwo na stokach i poza nimi
Łączna długość przygotowanych stoków w regionie wynosi ponad 235 km i rozciągają się one na wysokości między 1100 m. a 3018 m. Najdłuższa z nich liczy aż 11 km. Oczywiście wszystkie trasy połączone są nowoczesnymi wyciągami, z których najpopularniejszą jest wyjątkowa 6-osobowa kanapa stworzona w kooperacje ze słynnym koncernem samochodowym Porsche. Dzięki niej kanapa wyróżnia się naprawdę futurystycznym designem, a cała kolejka stanowi wspaniałe połączenie komfortu i bezpieczeństwa, a wszystko przy użyciu najnowszych technologii. Tylna strona zaopatrzona została w kolektory słoneczne, które umożliwiają podgrzewanie siedzeń. Wyciąg ma jeszcze jedną charakterystyczną cechę. Mianowicie po opuszczeniu stacji kanapa obraca się automatycznie o 45 stopni, co gwarantuje pasażerom niesamowite widoki okolicznych krajobrazów. Szusować tutaj można także poza doskonale przygotowanymi stokami, wszak Laax to mekka freeride’u

Freestyle na światowym poziomie
Właśnie freestyle jest największym atutem całego regionu Laax, który umożliwia uprawianie go na najwyższym poziomie. Na wszystkich zapaleńców czekają tu cztery snow parki wyposażone w kickery, jumpy, raile, a także największy halfpipe w Europie oraz specjalny stok narciarski freestyle prowadzący przez Crap Sogn Gion do Curnius.

Laax słynie także z Freestyle Academy, czyli pierwszej w Europie krytej hali do freestyle’u. Znajduje się bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki. Co ważniejsze, przez cały rok tak nowicjusze, jak i profesjonaliści mogą niezależnie od warunków pogodowych trenować ewolucje na nartach, snowboardzie, deskorolce czy na rowerze.

Jeśli nie narty, to…
LAAX oferuje także dwie trasy saneczkowe, 60 km zimowych szlaków wędrownych, nowoczesną halę curlingową i 55 km tras dla biegów narciarskich, a także 33 bary i kluby, 20 górskich restauracji. Nie musicie się także martwić o własny sprzęt – na posterunku jest aż 11 wypożyczalni – wszystkie w naprawdę przystępnych cenach?

Już sam opis robi wrażenie, prawda? Na kiedy planujecie wyprawę do Szwajcarii? Na deser mamy dla Was jeszcze krótki film – ENJOY!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *