Los Angeles: podniebna zjeżdżalnia ze szkła

Na początku tygodnia mamy dla Was elektryzującą informację, dzięki której wyobraźnia zacznie pracować na potrójnych obrotach, a poziom adrenaliny zamknie skalę. W Mieście Aniołów powstaje szklana zjeżdżalnia „kilka” metrów nad ziemią. Takie rzeczy tylko w Los Angeles! Takie rzeczy tylko w USA!

UWAGA! To nie jest tekst dla ludzi z lękiem wysokości!

Los Angeles: mania wysokości

W USA naprawdę mają rozmach. U.S. Bank Tower jest nie tylko najwyższym budynkiem w Los Angeles, ale na całym terenie na zachód od rzeki Missisipi. 9. miejsce w Stanach i 31. na świecie naprawdę robi wrażenie. Szczyt tego stalowo-szklanego giganta sięga ponad 310 metrów i żeby na niego się dostać należy pokonać aż 73 piętra.

Szklana zjeżdżalnia na 70. piętrze

Amerykanom widocznie nie wystarczy, że o tym budynku mówi się już na całym świecie, że stanowi jedną z wizytówek Los Angeles. Po raz kolejny chcą zachwycić świat. Niedawno pojawiły się informacje, że już w okolicach czerwca pojawić się ma tam zjeżdżalnia. Nie będzie zwykła zabawka dla dzieci czy element placu zabaw. „Skyslide”, bo tak się będzie nazywać to cudo, będzie specjalnym uzupełnieniem budowanego już dwupoziomowego tarasu widokowego. Zjeżdżalnia będzie usytuowana na 70. piętrze i będziemy mogli się nią dostać piętro niżej. Całość będzie wykonana z hartowanego szkła, także nie ma sensu obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Smaczku niech doda fakt, że nowa atrakcja U.S. Bank Tower będzie w całości przeźroczysta i umieszczona zostanie oczywiście na zewnątrz budynku i będziemy mogli się nią dostać piętro niżej. W czasie zjazdu będzie można podziwiać wspaniałą panoramę L.A i jej górzyste okolice.

Podziwianie tych widoków nie będzie jednak należeć do najtańszych. Bilet na platformę widokową kosztuje 25 dolarów, za możliwość skorzystania ze zjeżdżalni trzeba dopłacić kolejne 8 dolarów. Ze zjeżdżalni będzie można skorzystać już w czerwcu tego roku.

Chcecie przekonać się, jak to wszystko wyglądać? Wystarczy kliknąć tutaj.

U.S. Bank Tower to także…

Z samym budynkiem wiąże się jeszcze kilka ciekawostek. Szczyt budowli przypomina kształtem koronę. Pełni ona nie tylko rolę lądowiska dla helikopterów, ale jest również dekoracją, która w nocy jest iluminowana. 4 lipca, czyli w czasie Święta Niepodległości USA szczyt budynku świeci się w kolorach flagi Stanów Zjednoczonych, a podczas świąt Bożego Narodzenia błyszczy na zielono i czerwono. Ponadto „korona” rozbłyska na złoto i fioletowo zawsze, gdy Los Angeles Lakers grają swój kolejny mecz w NBA.

Robi wrażenie, prawda? Jeżeli ktoś planuje podróż do Los Angeles w najbliższych dniach, to może niech zaczeka z tym do czerwca – z pewnością nie pożałuje tej decyzji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *