styl afropunk

Styl Afropunk

Styl afropunk to stylizacje zainspirowane festiwalem odbywającym się w Atlancie. Kolorowe ubrania w rozmaitych konfiguracjach szturmem podbijają świat mody i ulice największych stolic mody na całym świecie. Za co blogerki, gwiazdy, miłośnicy trendów pokochali afropunk? Przedstawiamy!

Styl Afropunk

Skąd się wziął ten kolorowy styl?
styl afropunk

Pinterest

Raz do roku w dzielnicy Fort Green w Brooklynie odbywa się Festiwal Afropunk. Oprócz ogromnej dawki zabawy, kultury, politycznej ekspresji, dobrej muzyki, widzimy niesamowity, fascynujący, kolorowy styl. To tutaj ludzie z całego świata mogą wyrażać do woli swoją ekspresję, wolność, ekscentryzm. Festiwalowi przewodzi jednak kilka zasad „bez seksu, bez rasizmu, bez homofobii, bez transfobii, bez nienawiści”. Wszak sam Festiwal Afropunk to nie tylko dobra muzyka, ale przede wszystkim dobrzy ludzie, którzy przyjechali świetnie się bawić i czuć się wolno. Festiwal istnieje już ponad 15 lat. W tym czasie zdołał zgromadzić grupy ludzi tworzących wspólne społeczeństwo. Osoby przyjeżdżające na festiwal traktują go jako chwilową kryjówkę przed całym światem. Gromadzą się na festiwalu przyjeżdżając z rozmaitych zakątków świata. To właśnie tutaj mogą być kim chcą, nosić to, co chcą, tańczyć nie zważając na nic dookoła. Ludzie traktują styl jako środek ekspresji, protestu czy aktywizmu. To właśnie stąd wywodzi się niezwykle kolorowy styl afropunk.

Afropunk, czyli co ubrać?
styl afropunk

Pinterest

Jeśli chodzi o afropunk, istnieje kilka elementów garderoby, które po prostu trzeba mieć. Pierwszym z nich są patchworkowe jeansy z naszywkami. Możesz również wybrać kolorową ramoneskę. Obowiązkowym dodatkiem są torebki zdobione graffiti, plecaki z popowymi zawieszkami, etniczne naszyjniki. Jako okrycie wierzchnie wybieraj futerka w kolorowe cętki. Afropunk to zestawienie punkowych ubrań z fasonami w klimacie etno. Im bardziej kolorowo, tym lepiej. Podarte jeansy noś do kurtki. Do tego koniecznie afrykańska biżuteria. Wybieraj płaszcze i tuniki w etniczne wzory, okulary przeciwsłoneczne i torebki fluo.

Gdzie kupić ubrania w stylu afropunk?

Obecnie ubrania tego typu trudno znaleźć w sieciówkach. Dostrzegamy je jednak w najnowszych kolekcjach projektantów. Mamy nadzieję, że sieciówki szybko podłapią ten trend i wprowadzą sporą dozę koloru do swoich kolekcji. Kolorową kurtkę znajdziesz w kolekcji Givenchy (9040 zł), spodnie z naszywkami na Zalando (Ralph Lauren, 1049 zł), futerkową kolorową kurtkę w Marni (28 840 zł), plecak w stylu etno lansuje Fendi (7960 zł), kolorowy futrzasty szal Charlotte Simone (1520 zł). Okulary fluo kupisz u Diora za 2110 zł, natomiast torebkę u Gucci (8140 zł). Warto zimą nosić kolorowe ubrania. Terapia kolorem nie tylko poprawi nam humor, ale także wyróżni z tłumu. Nie musisz od razu wymieniać całej garderoby, wystarczy postawić na wyraziste dodatki, które znajdziesz na stoiskach z biżuterią w popularnych sieciówkach – New Yorker, H&M, Zara. Zimą baw się kolorem!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *