Tunezja, czyli karawana wrażeń

Temat tego kraju jako miejsca na wakacyjny wypad, był przez nas skrzętnie omijany. Działaliśmy z pełną premedytacją. Dlaczego? Zdecydowana większość osób umieściłoby ten arabski kraj w czołówce swoich urlopowych planów. Tak, Tunezja jest popularna, jest oblegana, ale czy to oznacza, że nie warto tam jechać?

Wakacje w Tunezji to powiew egzotyki na każdą kieszeń. Tamtejsze kurorty stoją naprawdę na wysokim poziomie, a nasz portfel nie ucierpi tak bardzo, nawet w czasie pobytu all inclusive. Bogactwo orientalnych smaków i aromatów przeplatane z przyjemnym gwarem ulic i palącym słońcem wśród licznych zabytków, sprawiają, że raz przyjeżdżając, chcesz powracać tam bez końca.

W tym starym arabskim kraju, którego historia liczy ponad 3000 lat można zwiedzić berberyjskie wioski, andaluzyjskie miasteczka, muzułmańskie ribaty i żydowskie synagogi. O długiej i burzliwej historii Tunezji wciąż przypomina wiele wspaniałych zabytków. Choć ze starożytnej Kartaginy, dziś otoczonej modnymi północnymi dzielnicami Tunisu, nie przetrwało zbyt wiele, w wielu innych miejscach zachowały się budowle z czasów rzymskich. Islamskie dziedzictwo to, prócz duchowej spuścizny, także wyjątkowa architektura. Osiem z tych zabytków wpisanych jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Gorący klimat, turkusowe morze ze złotym piaskiem sprzyja uprawianiu sportów wodnych i odpoczynku na pięknych plażach przez cały rok. Gościnność tubylców, miejskie ogrody, malownicze kafejki z kawą, herbatą i tradycyjną shishą sprawiają, że Tunezja jest idealnym miejscem na wypoczynek.  Tunezja usiana jest znakomitymi, choć nieco zatłoczonymi, kurortami. Którego z nich byśmy nie wybrali ugoszczeni zostaniemy iście po królewsku. Wśród nich jest kilka, którym należy się zdecydowanie więcej uwagi. Jednak o nich dowiecie się już niedługo. Stay Tuned!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *