Val di Sole – narciarski kraina pełna słońca

Należy do najpiękniej położonych rejonów narciarskich w Alpach i cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem amatorów białego szaleństwa. Chcecie wiedzieć co urzekło ich w Val di Sol? Sprawdźcie sami!

Dolina Słońca położona jest na północny Włoch, w regionie Trydent-Górna Andyga, pomiędzy Jeziorem Garda a Tyrolem Południowym. Otoczona jest przepięknymi, alpejskimi masywami: Adamello, Presanella, Ortler-Cevedal oraz Dolomitami Brenta. Obejmuje swoim obszarem tak sławne ośrodki, jak Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Passo Tonale i Pejo.

W Val di Sole panują specyficzne warunki klimatyczne, od których bierze nazwa doliny. Nigdzie indziej nie doświadczymy tak dużej liczby słonecznych dni w roku – średnio na 10 dni przypada aż 8 ze słońcem. Dzięki temu oraz wyjątkowo obfitym opadom śniegu oraz wysokorozwiniętej infrastrukturze, genialnie przygotowanymi trasami możemy cieszyć się od jesieni aż do połowy wiosny.

Jeśli chodzi o skipassy, to najlepiej zaopatrzyć się w karnet Superskirama, dzięki któremu będziemy mogli szusować praktycznie we wszystkich ośrodkach. Będzie tam na nas czekało ponad 300 km tras o wszystkich stopniach trudności, co pozwoli wyszaleć się nowicjuszom, jak i doświadczonym narciarzom. Ci ostatni będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na najtrudniejszej z tras, jaką jest DoloMitica w Pinzolo. Jej długość to tylko 5750 metrów, ale za to różnica poziomów wynosi aż 1248 metrów.  Istnieje także opcja zakupu skipassu lokalnego, jednak musimy się liczyć z tym, że pozwala on na jazdę po trasach tylko jednego ośrodka. Oczywiście fani jazdy na desce również będą zachwyceni. Do ich dyspozycji oddano Snow Park Ursus, który zaliczany jest do jednego z pięciu najlepszych w całych Alpach. Gdy już zmęczenie Was dopadnie, wybierzcie się do Pejo. Ta niewielka mieścina słynie ze swoich wód termalnych oraz licznych ośrodków SPA. Pobyt, nawet krótki, z pewnością pozwoli Wam odzyskać nie tylko siły witalne, ale też równowagę duchową.

Nie ma na co się dłużej rozpisywać – pakujcie się i w drogę! Val di Sole czeka właśnie na Was!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *