Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
vancouver island

Vancouver Island. 2 miliony turystów nie może się mylić!

Wiadomo, że Kanada jest magnesem dla podróżników, którzy szukają raczej surowego klimatu niż wczasów all inclusive. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że w wynikach wyszukiwania dla frazy „ciekawe miejsca kanada”, pojawi się wyspa Vancouver Island. To miejsce tak urokliwe, że trudno wyrazić wszystkie słowa podziwu nad widokami, krajobrazami… A zresztą, sprawdź to teraz! 

Dzika wyspa Vancouver Island

Kanada zazwyczaj kojarzy się ze srogimi skałami, bezkresem przestrzeni, rwącymi strumieniami (może chcesz złapać własnoręcznie łososia?) i leśnymi połaciami. Dlatego – trochę przewrotnie – zabieramy was do jednego z najcieplejszych miejsc w tym kraju. Vancouver Island pokochają przede wszystkim miłośnicy przyrody – choć to jednak spore uproszczenie. Za chwilę się o tym przekonasz.

Wyspa Vancouver Island hipnotyzuje od pierwszego spotkania

Vancouver… Dla większości pierwsza myśl związana z tym miastem to emocje sportowe. Vancouver było gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich i trochę przykrył swą sławą wyspę o tej samej nazwie. Choć dla podróżników mimo wszystko obiektem westchnień będzie najpewniej Vancouver Island.

Największą wyspę zachodniego wybrzeża od stałego lądu Ameryki Północnej oddzielają cieśniny Georgia, Queen Charlotte, Johnstone i Juan de Fuca. Z łatwością dostaniesz się tutaj promami. Ruch jest ogromny, ale cały pęd rozmywa się wraz z tymi, którzy wybiorą eksplorowanie dzikich lasów cedrowych (pełno tam łosi, niedźwiedzi i karibu) skalnych zatoczek i wpadających w wodną toń fiordów czy obozowanie nad jeziorami. Jeśli lubisz kajaki, będziesz mógł używać ich tu do woli!

wyspa vancouver island

Gdzie teraz?

Pasmo ośnieżonych górskich szczytów niejako dzieli wyspę na dwie części: słabo zaludniony i mocno pofałdowany zachód oraz nizinny wschód. Jak możesz się domyślać, przemysł drzewny to jedno z głównych źródeł dochodu Kolumbii Brytyjskiej, której Vancouver Island jest ważną częścią.

Wyspa Vancouver Island – co zobaczyć?

Najlepiej wszystko. Dobrze wybrać opcję „jadę bez konkretnego planu” i chłonąć każdą chwilę spędzoną w tym urokliwym miejscu.

Niektórzy przyjeżdżają tu dla słońca. Plaże w Parksville czy Qualicum przyciągają nie tylko budżetowych podróżników, ale i turystów z wypchanym portfelem. Musisz wybrać się Pacific Rim National Park. Najczęściej odwiedzanym tam miejscem jest Long Beach, ciągnące się od malowniczego Tofino aż do Ucluelet. Kajakarze z pewnością skuszą się Broken Group Islands. To grupa ponad 100 wysp i wysepek, gdzie znajduje się aż 8 campingów – nad wodą oczywiście – w których można odpocząć po całodziennych wysiłkach.

vancouver island

Bezkres

Założony w 1911 roku Strathcona Provincial Park to z kolei gratka dla piechurów i pasjonatów trekkingu, choć i kajakarze będą mieli, co robić – zwłaszcza ci, którym potrzebna jest spora dawka adrenaliny.

A gdyby tak rzucić wszystko…

I pojechać w Bieszczady? Nie. Na Vancouver Island ich nie ma. Ale zawsze możesz się wybrać na północ wyspy. Zero masowej turystyki, małe, oddalone od siebie miejscowości, dzika zwierzyna na wyciągnięcie ręki, lokalna gościnność. A wszystko to w osnutej mgłą tajemniczości atmosferze. Chcesz uciec od zgiełku i nie potrzebujesz szumnych atrakcji, a egzotyka ci nie w głowie? Ze świecą szukać bardziej dziewiczych terenów.

vancouver island

Takie „Bieszczady” to my rozumiemy!

Już wiemy, że jeszcze nie raz będziemy polecać różne zakątki Vancouver Island. Jakie? O tym przekonasz się wkrótce! 

P.S. UWIELBAMY TAKIE HISTORIE! OBEJRZYJ KONIECZNIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *