Bali – rajska wyspa pełna tajemnic

Indonezyjska wyspa, będąca maleńką częścią potężnego archipelagu Małych Wysp Sundajskich, sąsiaduje m.in. z Jawą. To miejsce unikalnej kultury i niezwykle bujnej roślinności, a także kilometrów malowniczych plaż i malowniczych zatoczek, które przywodzą na myśl wręcz baśniowe skojarzenia. Mówi się, że to rajska wyspa. Witajcie na Bali!

Na Bali można przyjechać przez cały rok – wszystko dzięki równikowemu klimatowi, który pomimo sporej wilgotności, kusi fantastycznymi temperaturami, które z całą pewnością nie zmęczą nikogo.

Magiczna wyspa przyciąga przede wszystkim egzotyczną roślinnością, Zdecydowanie rożni się charakterem od pozostałych wysp indonezyjskich. Znaczną część wyspy porastają bujne tropikalne lasy i gaje palmowe. Ważnym elementem balijskiego krajobrazu są również jeziora położone wśród gór oraz mnóstwo tarasowych pól ryżowych, które często położone są na zboczach wulkanów.

Magmowe plaże na północy i soczysta zieleń na zachodzie doskonale komponują się z bardzo bogatą kulturą. Nie bez powodu Bali nazywana jest Wyspą Świątyń czy Wyspą Bogów. Wszyscy pragnący mistycznych doświadczeń, będą mieli prawdziwe używanie, gdyż na wyspie znajduje się blisko 20 tysięcy świątyń. Hinduizm na Bali przybiera specyficzną, regionalną formę i jest on widoczny niemal na każdym kroku i to nie tylko w zabytkach wyspy, ale również w kulturze i sztuce. Mieszkańcy dużą część swojego życia poświęcają wypełnianiu tradycyjnych obrzędów. Ważnym rytuałem jest taniec oraz składanie ofiar. Będąc na wakacjach na Bali warto wziąć udział w hinduskich świętach i uroczystościach religijnych, które będą także doskonałą okazją do zapoznania się z tamtejszymi niuansami obyczajowymi. Bawić się wtedy można przy dźwiękach gamelanu, a także udać się na tradycyjny teatr cieni, czyli wayang.

Na wyspie Bali zlokalizowanych są tysiące hoteli  i z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klienci potrafią spędzić wakacje na Bali w idealnym, wymarzonym miejscu. Czy to będzie luksusowy resort znajdujący się bezpośrednio przy plaży w turystycznej miejscowości, czy bardziej kameralny, niskobudżetowy hotel w pobliżu plaży, czy villa z basenem w dżungli, wśród tarasów ryżowych, czy nawet rozkoszując się prywatnością i intymnością w hotelu na uboczu, przy dzikiej plaży. Kompromisowym i najlepszym rozwiązaniem jest połączenie dwóch, czy nawet trzech hoteli, dzięki czemu nie tylko można poznać wyspę od strony miejscowości nadmorskiej, ale również doświadczyć niesamowitego raju będąc w hotelu znajdującym się w samym sercu Bali wśród dżungli i tarasów ryżowych.

Oczywiście uchyliliśmy Wam tylko rąbka z całej gamy tajemnic Bali. Resztę zechciejcie odkryć sami…

Udostępnij

2 Pings & Trackbacks

  1. Pingback: Indonezja: rajska mieszanka kolorów i kultur - TRIPONLINE

  2. Pingback: 10 najlepszych wysp na świecie wg Travel+Leisure - TRIPONLINE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *