brytyjskie wyspy dziewicze

Brytyjskie Wyspy Dziewicze wciąż zadziwiają. I nie chcą przestać.

Każdy z nas marzy o tym by choć chwilę spędzić w raju. Odciąć się od trudów codzienności, zapomnieć o kłopotach, dzielić radości z bliskimi albo zwyczajnie zmienić otoczenie, by naładować swoje akumulatory na dalsze zmagania. A gdybyśmy powiedzieli ci, że znaleźliśmy takie miejsce. Zabieramy cię na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Nie bój się. Nie będziesz chciał wrócić. Uwierz 😉 

Chce się tam żyć!

British Virgin Islands (BVI) to brytyjskie terytorium zamorskie w Ameryce Środkowej. W basenie Morza Karaibskiego obejmuje 36 wysp i wysepek, z czego aż 11 jest niezamieszkałych. Jak już pewnie wiecie, BVI stanowią północną część archipelagu Wysp Dziewiczych. Początkowo zamieszkiwali je Arawakowie, z czasem podbili je Karaibowie, a potem… cóż – przeczytajcie sami 🙂

brytyjskie wyspy dziewicze

Brytyjskie Wyspy Dziewicze: czasu tam nie ma!

Pagórki oblepione tropikalnym lasem, piaszczyste plaże i malownicze zakątki, w których czas zwalnia do tego stopnia, że wydaje się, iż rozpłynął się wraz z poranną bryzą! Luksusowe resorty mieszają się z lokalną kulturą, tradycja z nowoczesnością, celebryci z miejscowymi. Harmonia – to słowo chyba najlepiej opisuje atmosferę, jakiej możesz się tu spodziewać. Gdzie najlepiej się wybrać?

 • Tórtola – największa wyspa całego archipelagu; popularna wyspa wśród turystów lubujących się w żeglarstwie i nurkowaniu. Relaks to najczęściej powtarzane tu słowo
 • Road Town – stolica Brytyjskich Wysp Dziewiczych. To mówi samo za siebie – specjały lokalnej kuchni na wyciągnięcie ręki. Kuchnia karaibska wszak należy do tych, przy której nie da się nudzić.
 • Virgin Gorda– otoczona pięknymi zatokami i zatoczkami, w których pełno jest luksusowych jachtów; jedną z większych atrakcji są geologiczne ciekawostki, jak The Baths. Wyspa swą nazwę (Gruba Dziewica) zawdzięcza kształtowi widzianemu z perspektywy morza – jest to leżąca na boku kobieta 😉
brytyjskie wyspy dziewicze

To są właśnie legendarne The Baths!

 • Spanish Town – główne miasto Virgin Gorda. Spokojne tempo dnia, rękodzieło, malownicze plaże – chcesz więcej?
 • Jost Van Dyke– dziewicze plaże i snorkeling to fajne połączenie, prawda?  Przy odrobinie szczęścia będziesz mógł nawet podziwiać delfiny i walenie.

Kiedy się wybrać?

Kraj znajduje się w strefie wilgotnego klimatu równikowego. Od czerwca do grudnia mogą zaskoczyć cię cyklony. Średnia roczna temperatura oscyluje wokół 25˚C, co sprzyja przyjazdom w dowolnie wybranej przez ciebie porze. Chcesz? Jedziesz.

brytyjskie wyspy dziewicze

Dla takich widoków można zrobić wiele…

Co można robić w raju?

Banalne pytanie. Wypoczywać, relaksować się, zapominać, co chcesz? A tak dokładnie? Mamy kilka propozycji 🙂

 • Zdziwisz się, jeśli na pierwszym miejscu ustawimy plażowanie?
 • Możesz wykorzystać też genialne warunki do surfingu.
 • Żeglarstwo też dobrze prosperuje. Z wynajmem łodzi nie będzie najmniejszego problemu.
 • Nurkowanie powinno być ex aequo – zwłaszcza, że genialnym miejscem jest położona w okolicach Anegady, Horseshoe Reef – malownicza rafa koralowa, jedna z najdłuższych na świecie. No chyba, że wolisz eksplorowanie wraków – wtedy wybierz Rhone Marine Park nieopodal Salt Island.
 • Snorkeling pozwoli nam nacieszyć oczy tym, co oferuje morze.
 • Miłośnicy jednośladów powinni zamieszkać na Jost Van Dyke.
 • SPA? Proszę bardzo!
 • Dreszczyku emocji dostarczy wycieczka na Norman Island. Wielbiciele Indiany Jonesa będą mieli tam używanie, w końcu poczujesz się jak rasowy poszukiwacz skarbów. Tylko nie zgub się w jaskiniach, grotach i tunelach! 
brytyjskie wyspy dziewicze

Do celu… Czyli gdzie?

Możesz też założyć własną firmę. Brytyjskie Wyspy Dziewicze są jednym z najpopularniejszych rajów podatkowych. Jeszcze w 2004 było tam zarejestrowanych ponad pół miliona firm, co stanowiło około 40% wszystkich firm offshore na całym świecie. Jak możesz się domyśleć, przychody BVI związane z ich codzienną obsługą są o niebo wyższe niż z turystyki.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zacząć planować wyjazd na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *