wakacje na malediwach

Wakacje na Malediwach? Taką propozycję bierz w ciemno!

Jeśli uważasz się za głupca, myśląc sobie: „Wakacje na Malediwach – to byłoby coś!”, to jesteś w błędzie. Na Ziemi jest niewiele miejsc, które dorównają im swoim urokiem i malowniczością. Konkurencja zwyczajnie odpada w przedbiegach. W ostatnich latach kraj mocno otworzył się na turystów i zwyczajnie trzeba to wykorzystać 😉 

Raj nie tylko na pocztówkach!

Za sprawą swojej unikatowej scenerii – trudno je pomylić z innymi miejscami na świecie – wyspy na Malediwach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Jeszcze jakiś czas temu były one zarezerwowane głównie dla bogaczy z grubym portfelem, przez lata były symbolem awangardy, luksusu, a nawet snobizmu. Wszystko przez potężne resorty i ociekające dolarami ekskluzywne SPA, które były klubem wzajemnej adoracji dla możnych.

Na szczęście to się zmienia. Wakacje na Malediwach stały się dostępne również dla większości przeciętnie zarabiających ludzi.

wakacje na malediwach

Który wybierasz?

Malediwy to dokładnie 1192 (!) wyspy, pogrupowane w 26 atoli. Koralowe wyspy ciągną się na długości aż 800 kilometrów. Wiele z nich jest niezamieszkałych, część w całości zamieniono na wspomniane kurorty. Mało kto wie, że to najniżej położone państwo na świecie. Średnia wysokość wysp to około 2 metrów npm. Tak, 2 metry.

wakacje na malediwach

No i gdzie jest granica między lądem a Oceanem? 🙂

Jak powszechnie wiadomo, klimat nam szaleje, morze i oceany zmieniają pływy, dlatego trzeba spieszyć się z ich odwiedzeniem – już niedługo może być za późno. Ich piękna po prostu trzeba doświadczyć. Choćby raz w życiu.

Wakacje na Malediwach: kiedy jechać?

Na Malediwach występują zasadniczo dwie pory roku: sucha i mokra (względnie deszczowa). Przyjmuje się, że najlepszym okresem na wakacyjny pobyt jest czas od grudnia do kwietnia. To oczywiście umowne założenie – zdarzało się, że jeszcze maj był cudowny, a listopad i początek grudnia do zachęcających nie należały. Loterią tego nazwać nie można, ale warto wziąć to pod uwagę, planując wakacje na Malediwach.

wakacje na malediwach

Wakacje na malediwach? Tak, poproszę.

Aby wjechać na terytorium państwa, potrzebujesz wizy. Taką na 30 dni dostaniesz bezpłatnie na lotnisku po przylocie. Pamiętaj, że Malediwy są krajem muzułmańskim, co niesie za sobą wiele konsekwencji w postaci ograniczeń w stroju czy spożywaniu alkoholu. Szczegółów dowiesz się z kolejnych tekstów 😉

wakacje na malediwach

Lądujeeeemy!

Co robić na Malediwach?

Wszystko zależy od tego, jakie wakacje planujesz. Czy chcesz aktywnie spędzić czas? A może ma to być romantyczny wyjazd we dwoje jako prezent z okazji kolejnej rocznicy? Urlop z maluchami też można tam spokojnie spędzić. Nikt nie będzie się nudzić.

wakacje na malediwach

Romantycznych chwil tam z pewnością nie zabraknie

Dzień na bezludnej wyspie, na którą dostaniesz się z koszykiem prowiantu, ręcznikiem i parasolem. A może chcesz zwiedzać podwodne krainy? Chyba każda wyspa (oczywiście ta zamieszkana) ma własną szkołę nurkowania, dlatego nie ma się czego bać. Instruktorzy cię poprowadzą. Kapitalną opcją jest również pływanie w poszukiwaniu delfinów – kto wie, może uda się uchwycić całą rodzinkę.

Będąc już na Malediwach, koniecznie udaj się na wyspę Vaadhoo, by wykąpać się w morzu gwiazd – prawda, że intrygujące? Oczywiście możesz także robić słodkie i błogie NIC. Po prostu ciesz się tym wyjątkowym miejscem.

Nie wiesz, jaki atol i wyspy wybrać? Gdzie się zatrzymać? Co odwiedzić? Spokojnie, niedługo podamy kilka najciekawszych propozycji! 

STAY TUNED!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *