wyspy na malediwach resorts

Wyspy na Malediwach – 5 resortów, w których się zakochasz!

Ech, Malediwy. Marzenie wielu. Przez lata nieosiągalne, dziś coraz częściej realizowane. Owszem, może trzeba sporych pieniędzy na takie wakacje, ale wyspy na Malediwach z pewnością wynagrodzą wszystkie wysiłki w ich zdobycie. Mamy dla Ciebie kilka propozycji resortów, które z miejsca zdobędą Twoje serce.

Luksusowe wyspy na Malediwach

Jak dobrze już wiesz – wszystkich wysepek jest blisko 1200. Republika dopiero od kilku lat szerzej otwiera swoje podwoje na zagranicznych turystów. Wcześniej tutejsza egzotyka zarezerwowana była tylko dla możnych. Na szczęście, teraz do dyspozycji wszystkich jest kilkaset kurortów i resortów SPA, z których dobrodziejstw może korzystać nawet Kowalski i Nowak. Wystarczy tylko trochę poszperać.

wyspy na malediwach

fot. silkwingsmagazine

Mamy dla Ciebie listę kilku miejsc, w których nie sposób się nie zakochać. Mamy nadzieję, że rozbudzimy Twoje podróżnicze marzenia 🙂

Lily Beach Resort & SPA

Zlokalizowany na wyspie Huvahendhoo. Wokół piękna rafa koralowa, a w ofercie all inclusive i spa. Czy można wyobrazić sobie piękniejszą rocznicę, podróż poślubną lub wakacje z dziećmi?

wyspy na malediwach

Huvahendhoo to wyspa znajdująca się w południowo-wschodniej części atolu Ari, około 25 minut z lotniska w Male. Widoki z okien samolotu są wręcz nieziemskie, a w pamięć zapadają wyrafinowane formacje rafy koralowej i różnokolorowe punkciki na lazurze, które w rzeczywistości okazują się luksusowymi kurortami. Plaże, bujna roślinność tropikalna, moc atrakcji i wspaniałych masaży, a także aż 40 miejsc do nurkowania i snorkelingu. Nie sposób tu nie wrócić!

Mirihi Island Resort

Mirihi Island Resort zlokalizowany jest na zacisznej wyspie tropikalnej w południowej części atolu Ari, około 85 kilometrów od stolicy Malediwów, czyli Male. Ta wyjątkowa wyspa posiada zaledwie 350 metrów długości oraz 50 metrów szerokości. Zieleń palm wspaniale kontrastuje z białymi plażami i turkusem oceanu, tworząc kompozycję wręcz harmonijnie idealną.

wyspy na malediwach

Jej nazwa pochodzi on maleńkich, żółtych kwiatków, które porastają całą wyspę. Zgodnie tutejszą tradycją i kulturą, wykorzystuje się je jako antidotum w celu pozbycia się trucizny z organizmu.

Możesz liczyć tu nie tylko na kosmiczne warunki czy obsługę. Nieziemskie widoki, rafa koralowa i jedwabiście miękki piasek sprawiają, że zapomnisz o wszystkich troskach! Od razu.

Island Hideaway

Luksusowy resort SPA połączono tu z mariną. Cały kompleks zlokalizowano na prywatnej, niezamieszkałej i dziewiczej wyspie, Dhonakuhli. Ta zaś położona jest na północy archipelagu. Mówi się, że to oaza ciszy, spokoju i harmonii.

wyspy na malediwach island hideaway

Dhonakuhli to dość spory – jak na wyspy na Malediwach – kawałek lądu w kształcie półksiężyca. Turkusowe laguny rozciągają się po horyzont, zacierając granice światów. Unikalna rafa koralowa stanowi naturalną granicę między portem a mariną. Czas można spędzać na plaży czy spacerach wśród bujnej zieleni, bananowców czy palm kokosowych. Chce się żyć!

Filitheyo Island Resort

Wyspę Filitheyo znajdziesz na północy atolu Nilandhoo. Styl, egzotyka, kunszt i luksus – tak krótko można opisać ten cudowny obiekt.

wyspy na malediwach filitheyo

Jak na standardy Malediwów, to całkiem spora wyspa – 900 metrów długości i 500 szerokości. Jej dziewiczy charakter potwierdza gęsta roślinność – głównie palmy oraz drzewa kauczukowe i namorzynowe. Jeśli dopisze ci szczęście na plaży natkniesz się na żółwie składające swoje jaja na plaży. Kto wie, może w czasie jednej z księżycowych i gwiaździstych nocy uda ci się zobaczyć, jak maluchy przychodzą na świat.

Veligandu Island Resort & SPA

To jedyny resort turystyczny na wyspie. Monopol mu jednak służy. Wszystko na najwyższym, wyśnionym poziomie – w otoczeniu bielu, mieszającej się z turkusami i cudowną bryzą. Każdy kawałek 9 ha wyspy jest ściśle zaplanowany i idealnie wykorzystany.

wyspy na malediwach

Wystarczy 20 minut hydroplanem z lotniska Male, by znaleźć się w raju.  Do Twojej dyspozycji będziesz mieć pokoje, domki i sławne wille na wodzie. Nurkowanie, snorkeling, animacje… Nic tylko przyjeżdżać!

I jak się podobało? Pragnienia połechtane? Marzenia rozbudzone? A Ty gdzie chcesz jechać? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *