Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
wyspa bali

Wyspa Bali – świątynie, plaże, bogowie. I co jeszcze?

Wyspa Bali na turystycznej mapie świata widnieje od dawna, ale masowo zaczęto na nią przybywać od 1969 roku, kiedy otwarto lotnisko w Denpasar. Regularne połączenia z portami w Indonezji, Azji, Europie czy Australii sprawiają, że rocznie wita się tu ponad 7 milionów (!) turystów rocznie. Co ich tak przyciąga? 

Egzotyka w najlepszym wydaniu

Trudno jednoznacznie stwierdzić, dlaczego (albo dla kogo) wyspa Bali jest tak oblegana. Jedno jest pewne. Turyści ją uwielbiają. Głównie dzięki nim jest to najbogatsza wyspa Indonezji. Na wybrzeżu znajdziemy turystyczny raj tworzący jakby pierścień okalający złote, piaszczyste brzegi. Piękne widoki, cudowne laguny, luksusowe hotele (najwięcej ich znajdziesz na południu wyspy), które rozpieszczają swoich gości. Eleganckie kurorty i resorty doskonale współgrają z miejscowym krajobrazem – łódkami rybaków i bazarami – na których można zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki.

wyspa bali

All inclusive na Bali? Czemu nie!

W głębi doświadczyć można tropikalnej dżungli i życia normalnych mieszkańców, które czasem do najłatwiejszy nie należy – zwłaszcza jeśli pracują na polach ryżowych lub trudnią się rzemieślniczym fachem. W Tampaksiring kupisz rzeźby z kości bydlęcej lub skorup kokosa, a w Pengoseken, na południe od Ubud – kosze z lokalnych materiałów.

wyspa bali

Akuku!

Jedni przyjeżdżają tu w poszukiwaniu duchowych przeżyć. Znawcy architektury też będą zachwyceni. Monumentalne budowle (jest tu ich aż 30 tysięcy!) wyrastają niemal na każdym kroku, w każdym skrawku wyspy. Wokół nich budują się wspólnoty, których zwyczaje i obrzędy mogą wprawić w zachwyt, czasem w osłupienie. Do wielu z nich wciąż jeszcze nie dotarła cywilizacja. Dreszczyk emocji już się pojawił?

wyspa bali

Jedną z najbardziej znanych świątyń jest Ulun Danu na jeziorze Breratan. Inni przybędą, by poznać intrygujące zwyczaje i tajemniczą kulturę. Zachwycający taniec kecak najlepiej „smakuje” w okolicach starożytnej świątyni w Uruwatu. Z pewnością mistycznych doznań w nich nie zabraknie.

Wyspa Bali to miejsce, które trzeba chłonąć

Więcej, trzeba go przeżywać całym sobą. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę 5 miejsc, których musisz doświadczyć na Bali. Na północy najpopularniejszą miejscowością jest Lovina. Sławę zdobyła dzięki plaży, ale nie byle jakiej, bo z czarnym, wulkanicznym piaskiem. Ogromną atrakcją są tam także pojawiające się raz po raz delfiny.

wyspa bali

Wyspa Bali to nie tylko plaże i świątynie 😉

Wakacje na Bali przestały być już symbolem ekstrawagancji. W ostatnim czasie koszty wyjazdów znacznie się obniżyły. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań – wyspa Bali to idealne miejsce na luksusowe wakacje, a także na odkrywczą podróż – nawet z dziećmi – gdzie głównym punktem będą ciekawe miejsca do zwiedzania, jak choćby Tirta Empul czy tarasy ryżowe Tegalalang.

Wybór należy do Ciebie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *