Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
Restauracja Senses

Restauracja Senses Warszawa – feeria doznań w jednym kęsie

Przy ulicy Bielańskiej w Warszawie, w budynku Senator, znajdują się wrota do kulinarnego raju. Musisz się przygotować na to, że po ich przekroczeniu już nigdy nie będziesz myślał tak samo o codziennych posiłkach. Restauracja Senses gwarantuje epickie doświadczenia i obsługa. Gwiazdki Michelina za darmo nie otrzymała. 

Restauracja Senses to wielka orkiestra

Niepodzielnie dyryguje nią szef kuchni, Andrea Camastra, który zaliczany jest do czołówki najlepszych kucharzy świata. Z pewnością jeden z najbardziej pracowitych. Nie boi się eksperymentów, ciągle swe doskonali nowatorskie podejście do gotowania.

Restauracja Senses

Szef Andrea w akcji. fot. facebook/sensesrestaurantpl

Dania w Senses to hołd złożony ludzkiej ciekawości. Powstają one za pomocą techniki Note by Note, którą opracował francuski chemik i fizyk, twórca kuchni molekularnej, Herve This. Powierzył on Andrei swoje dziedzictwo, a ten stworzył pierwsze na świecie menu stworzone tą metodą.

Kuchnia przyszłości

Restauracja Senses serwuje prawdziwą ucztę dla zmysłów. Upraszczając do koniecznego minimum, poszczególne dania komponowane są ze smaków i aromatów zawartych w poszczególnych składnikach. Zazwyczaj w taki sposób, który nie występuje normalnie w naturze. Jesteś w stanie wyobrazić sobie połączenie chrzanu z pomarańczą czy czerwonych owoców z grzybami? Nuta po nucie rozgrywa się symfonia.

Faktura też może być zaskakująca. Puszyste okazuje się chrupkie, lekko oszronione rozpala podniebienie, a ciężkie z wyglądu staje się zadziwiająco lekkie w ustach. Efekt wow w każdym kęsie gwarantowany.

Andrea kładzie nacisk przede wszystkim na jakość swoich dań. Tam nie ma miejsca na pomyłki czy sztywne reguły naukowe, choć kuchnia i pracownia sensoryczna mocno przypominają laboratorium. Szuka inspiracji w polskiej kulturze i stawia na kuchnię lekką i zdrową, dobierając najlepsze składniki z różnych części świata.

Rozpal swoje zmysły

Na stolik trzeba troszkę poczekać. Jeśli już uda ci się go zarezerwować, na miejscu nie znajdziesz stałej karty. Menu powstaje sezonowo i jest zależne od dostępności konkretnych produktów. Możesz wybrać jedną z trzech opcji dań degustacyjnych: Piccolo, Medio i Grande. Do każdej z nich możesz poprosić o wine pairing – doświadczeni sommelierzy dobiorą odpowiednie trunki do Twojego menu. Cena? Przy takich doświadczeniach nie gra roli 😉

Restauracja Senses

Nabierzcie nadziei, którzy tu wchodzicie!
fot. restu.pl

Każdy posiłek to czysta poezja. I jeszcze ta atmosfera – ze smakiem zaprojektowany wystrój, królewska wręcz obsługa (opiekuje się Tobą cały sztab ludzi). To wszystko sprawia, że Restauracja Senses długo nie da o sobie zapomnieć. I bardzo dobrze!

Fot. główne: materiały Senses Restaurant Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *