Muzeum Polskiej Wódki wejście

Muzeum Polskiej Wódki – czas na odwiedziny!

Dokładnie 12 czerwca 2018 roku na warszawskiej Pradze oficjalnie rozpoczęło swą działalność muzeum totalnie niebanalne, wpisujące się w historię, kulturę i obyczajowość naszego kraju. Muzeum Polskiej Wódki otwiera swoje podwoje i czeka na odwiedziny. Twoje. Czego można się spodziewać? Za chwilę się dowiesz!

Muzeum Polskiej Wódki w szczególnym miejscu

Podobnie jak francuski Cognac czy szkocka Whisky została wpisana na listę Chronionych Oznaczeń Geograficznych – od lat stanowi jeden z naszych topowych produktów eksportowych, ceni się ją za jakość i walory smakowe (!).

Prace nad jego otwarciem rozpoczęły się w 2014 roku. Trudno o lepszą i bardziej symboliczną lokalizację tego muzeum. Jego adres to Plac Konesera 1. Dzięki powstaniu Muzeum Polskiej Wódki nowe życie tchnięto w XIX-wieczny budynek Retryfikacji, na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „KONESER”. To tutaj działała jedna z najbardziej znanych fabryk na polskich ziemiach, gdzie rozlewano tak znane marki jak Luksusowa czy Wyborowa.

Dziś należy ono do rewitalizowanego Centrum Praskiego Koneser, a jak wiecie od kilku lat to właśnie w tej części miasta dzieje się naprawdę sporo. Warszawska Praga zmienia się nie do poznania i zrywa z okropnymi stereotypami. Tak, Praga wraca do łask 🙂

Cudze chwalicie…

Misją Muzeum Polskiej Wódki jest przede wszystkim edukacja. Jak przyznaje Andrzej Szumowski, prezes zarządu Fundacji Polska Wódka, ma ono przekazywać wiedzę na temat wielowiekowej historii, tradycji i sposobu jej wytwarzania.

Muzeum Polskiej Wódki

Wycieczki odbywają się z przewodnikiem!

W Muzeum znajduje się aż pięć galerii tematycznych oraz sala kinowa. Wycieczka standardowo trwa około godziny i prowadzi zwiedzających przez historię naszego narodowego trunku. Wszystko rozpoczyna specjalny pokaz filmowy, dalej wędruje się przez nowoczesne instalacje interaktywne i multimedialne, które wspaniale komponują się z historycznymi wnętrzami.

Prócz twardej wiedzy merytorycznej dostaniecie także solidną porcję informacji i ciekawostek związanych z wpływem trunku na kształtowanie się polskiej kultury oraz jego międzynarodową renomą.

Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki to ewenement na skalę (nawet) światową!

Muzeum otwarte jest 7 dni w tygodniu i jest dostępne dla osób pełnoletnich. Osoby poniżej 18. roku życia przy wejściu dostaną specjalną opaskę na rękę. Bilety do zakupu w kasie muzeum lub na stronie internetowej.

Nie tylko teoria!

A to dlatego, że w budynku znajduje się Bar Akademii Wódki – gdzie odbywają się degustacje oraz warsztaty poświęcone zasadom serwowania trunku, a także foodpairingu, czyli łączenia wódek z konkretnymi potrawami.

Jak widać, jest tu coś dla ciała i coś dla ducha. Muzeum Polskiej Wódki to również bar „¾”, serwujący koktajle, Bistro WuWu (czynne 24h) czy restauracja ZONI, w której króluje słynny ceniony w świecie kucharskim Aleksander Baron. Na słodki deser możecie się wybrać do Pijalni Czekolady E. Wedel, którą ulokowano nieopodal muzealnego lobby.

Chcesz zajrzeć za kulisy powstania pionierskiego na skalę europejską miejsca? Proszę bardzo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *